19. 11. 2024
od 9:00 do 14:00 hod.
19 November 2024
9:00 – 14:00
Areál Akademie věd ČR – Budovy F a V
Vídeňská 1083, 142 00 Praha 4
Kontakt pro styk s veřejností
Eliška Koňaříková
tel.: 774 798 184
e-mail: eliska.konarikova@img.cas.cz
Campus of the Czech Academy of Sciences – buildings F and V
Vídeňská 1083, 142 00 Praha 4
Contact for public relations
Eliška Koňaříková
phone: +420 774 798 184
e-mail: eliska.konarikova@img.cas.cz
Pro účast je nutná registrace a rezervace aktivit z programu!
Registration and reservation of activities from the programme is required!
LABORATOŘ GENOMIKY A BIOINFORMATIKY
Můžeme v DNA číst minulost? Co to je archaická DNA? Nobelova cena za fyziologii nebo medicínu 2022? Co máme společného s neandertálci? Kdo byli denisované? Co lze vyčíst z jedné malé kosti, která je v zemi milióny let? Byli naši předci spíše tmaví nebo světlí? Kdo může za to, že někteří z nás se jenom podívají na šunku a hned přiberou půl kila? Proč a na co asi zemřel Beethoven?
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a na IMG zkoumá strukturu genomů. Zaměřuje se zejména na lidské endogenní retrovirové elementy a sestavil jejich dosud nejúplnější databázi. Přednáší ve studijním programu Bioinformatika a je koordinátorem velké vědecké infrastruktury ELIXIR CZ. Aktivně popularizuje biologické vědy v rozhlase, televizi i tisku.
LABORATORY OF GENOMICS AND BIOINFORMATICS
Can we read the past in the DNA? What is the archaic DNA? Nobel Prize for Physiology or Medicine of 2022? What do we have in common with Neanderthals? Who were the Denisovans? What can be read from one small bone that has been in the soil for millions of years? Were our ancestors rather dark or light? Who is to blame for the fact that some of us just look at a ham and immediately gain half a kilo? Why and what did Beethoven die of?
SPEAKER
He graduated at the Faculty of Science, Charles University in Prague and investigates the structure of genomes at IMG. He focuses in particular on human endogenous retroviral elements and has compiled the most complete database of them to date. He lectures in the Bioinformatics study programme and is the coordinator of the large research infrastructure ELIXIR CZ. He actively popularizes biological sciences in radio, television and press.
LABORATOŘ HEMATOONKOLOGIE
Hematopoetické kmenové buňky jsou vzácným typem buněk, které se nacházejí v kostní dřeni a jsou zodpovědné za tvorbu všech krevních buněk v našem organismu, včetně leukocytů a červených krvinek. V naší laboratoři zkoumáme, jak se hematopoetické kmenové buňky chovají při infekci a jak přispívají k vytváření imunitní odpovědi a boji proti infekcím.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudovala biologii na Univerzitě v Barceloně a na doktorské studium se přesunula do Rotterdamu. Po obhajobě doktorské práce přešla na Harvardovu univerzitu v Bostonu, kde absolvovala postdoktorský pobyt. V roce 2012 se přestěhovala do Prahy a na IMG zahájila činnost své výzkumné laboratoře zaměřené na hematologii a onkologii.
Vystudovala imunologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve stejném oboru pokračuje i v doktorském studiu. Od magisterského studia pracuje na IMG, kde pod vedením Meritxell Alberich Jordà zkoumá hematopoetické kmenové buňky a jejich roli během zánětu.
LABORATORY OF HAEMATOONCOLOGY
Haematopoietic stem cells are a rare cell type that reside in the bone marrow and are responsible for the production of all blood cells in our body, including leukocytes and red blood cells. In our lab, we investigate how haematopoietic stem cells behave during infection and how they contribute to the immune response and fight infections.
SPEAKERS
She studied biology at the University of Barcelona and moved for her PhD studies to Rotterdam. After defending her PhD thesis, she relocated to Harvard University in Boston, where she did her postdoctoral fellowship. In 2012, she moved to Prague and started her research lab at IMG focusing on haematology and oncology.
She graduated in immunology at the Faculty of Science, Charles University in Prague and is now pursuing her PhD in the same field. Since her master’s studies she has been working at IMG, where she has been researching the haematopoietic stem cells and their role during inflammation under the supervision of Meritxell Alberich Jordà.
LABORATOŘ BUNĚČNÉ MOTILITY
Expanzní mikroskopie je nová metoda, která umožňuje fyzické zvětšení biologických vzorků a jejich studium pod mikroskopem s vyšším rozlišením než je běžně možné. Pomocí expanzní mikroskopie dokážeme určit lokalizaci proteinů v savčích buňkách a cytoskeletální struktury lidských parazitů, např. prvoka Trypanosoma brucei, který způsobuje africkou spavou nemoc.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Absolvoval doktorské studium v oboru biologie na Technické univerzitě v Dráždanech. Na IMG je vedoucím Laboratoře buněčné motility, která se zabývá studiem bičíků a řasinek, organel zásadních pro pohyb, signalizaci a vnímání eukaryotních buněk.
LABORATORY OF CELL MOTILITY
Expansion microscopy is a novel method that allows biological samples to be physically expanded and studied under a microscope at a higher resolution than is normally possible. Using expansion microscopy, we can determine the localization of proteins in mammalian cells and the cytoskeletal structures of human parasites, such as the protozoan Trypanosoma brucei, which causes African sleeping sickness.
SPEAKER
He received his PhD in biology at the Dresden University of Technology. At IMG, he is the head of the Laboratory of Cell Motility, which studies flagella and cilia, organelles essential for motility, signalling and sensing of eukaryotic cells.
CZ-OPENSCREEN
Vysvětlíme princip vyhledávání potenciálních nových léků a bioaktivních sloučenin pomocí technologií s vysokou propustností (high-throughput screening). Hledání látek, které by svými vlastnostmi překonaly současná léčiva, lze přirovnat svým rozsahem a složitostí k hledání jehly v kupce sena. Představíme technologické zázemí a myšlenkové postupy, které k vyhledávání takových sloučenin využíváme a názorně předvedeme robotická zařízení schopná zpracovat až stovky tisíc vzorků za den.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval klinickou a toxikologickou analýzu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a získal zde i doktorát z organické chemie. Od roku 2014 pracuje na IMG v laboratoří CZ-OPENSCEEN, kde se zabývá oblastí Compound managementu, tzn. správou knihoven chemických sloučenin a péčí o laboratorní automatizaci.
Vystudoval biochemii a biofyzikální chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a získal zde i doktorát z fyzikální chemie. V rámci bakalářské, diplomové a doktorské práce studoval strukturu a funkci TRPA1 iontových kanálů. Od roku 2021 působí na IMG jako postdoktorand a specialista na obrazovou analýzu.
CZ-OPENSCREEN
We will explain the principle of search for potential new drugs and bioactive compounds using high-throughput screening technologies. The search for agents that could surpass the existing drugs in terms of properties can be compared by its extent and complexity to looking for a needle in a haystack. We will show the technological background and rationales that we use in our search for such compounds and demonstrate the robotic instruments capable of processing up to hundreds of thousand samples per day.
SPEAKERS
He graduated in clinical and toxicological analysis at the Faculty of Science, Charles University in Prague and received there his PhD in organic chemistry. Since 2014 he has been working at IMG in CZ-OPENSCEEN laboratory, where he is responsible for Compound Management, i.e. management of chemical compound libraries, and laboratory automation.
He graduated in biochemistry and biophysical chemistry at the Faculty of Science, Charles University in Prague and received there his PhD in physical chemistry. He studied the structure and function of TRPA1 ion channels in his bachelor, master and doctoral thesis. Since 2021 he has been working at IMG as the postdoctoral fellow and image analysis specialist.
SERVISNÍ LABORATOŘ PRŮTOKOVÉ CYTOMETRIE
Představíme metodu zobrazovací průtokové cytometrie, která kombinuje výhody mikroskopie a průtokové cytometrie, a to na přístroji ImageStream®X Mk II Imaging Flow Cytometer. Tento přístroj umožňuje detailní analýzu buněk v suspenzi, včetně jejich morfologie a vnitřních struktur, s vysokou přesností a propustností.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval molekulární biologii a imunologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a získal zde i doktorát z imunologie. Na IMG se věnoval genetickému ovlivnění průběhu infekcí. Od roku 2015 pracuje v Servisní laboratoři průtokové cytometrie.
FLOW CYTOMETRY CORE FACILITY
We will present the imaging flow cytometry method, that combines the advantages of microscopy and flow cytometry, on the ImageStream®X Mk II Imaging Flow Cytometer. This instrument enables detailed analysis of cells in suspension, including their morphology and internal structures, with high precision and throughput.
SPEAKER
He graduated in molecular biology and immunology at the Faculty of Science, Charles University in Prague and received there his PhD in immunology. At IMG he focused on genetic influence on the course of infections. Since 2015 he has been working in the Flow Cytometry Core Facility.
LABORATOŘ DYNAMIKY GENOMU
Představíme postup přípravy histologických preparátů z myších mozků pro studium neurodegenerativních onemocnění. Na připraveném preparátu si prohlédnete jednotlivé struktury myšího mozku.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudovala biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté se věnovala studiu dětských leukémii ve FN Motol. Od roku 2008 pracuje na IMG. V roce 2016 pobývala pracovně na Univerzitě v Sussexu ve Velké Británii. Nyní pracuje v laboratoři, která se zabývá studiem neurodegenerací.
LABORATORY OF GENOME DYNAMICS
We will present the procedure for preparing histological samples from mouse brains for the study of neurodegenerative diseases. You will see the individual structures of the mouse brain on the prepared fixed samples.
SPEAKER
She graduated in biology at the Faculty of Science, Charles University in Prague. Then she studied childhood leukemias at Motol University Hospital. Since 2008 she has been working at IMG. In 2016, she was on an intership at the University of Sussex in UK. Now she is working in a lab that studies neurodegeneration.
LABORATOŘ GENOMIKY A BIOINFORMATIKY
Lidský genom lze přirovnat ke knize života. Vyvijel se miliony let a je v něm zapsána informace, která nás definuje. Objasníme principy sekvenování nukleových kyselin, klasickou Sangerovou metodu i moderní techniky pro vysokokapacitní sekvenování genomů a analýzu genové exprese. Ukážeme bioinformatické metody pro skládání genomů a identifikaci změn vedoucích k závažným onemocněním.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval biofyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a postgraduálně statistickou a biologickou fyziku na SISSA v italském Terstu. Poté pracoval na univerzitě v Kolíně nad Rýnem a zaměřil se na bioinformatiku, kterou využívá i při svém působení na IMG pro studium interakcí uvnitř nádorového mikroprostředí.
LABORATORY OF GENOMICS AND BIOINFORMATICS
The human genome can be compared to the book of life. It has evolved over millions of years and contains the information that defines us. We will explain the principles of nucleic acid sequencing, the classical Sanger method and modern techniques for high-throughput genome sequencing and gene expression analysis. We will demonstrate bioinformatic methods used for genome assembly and identification of changes leading to serious diseases.
SPEAKER
He graduated in biophysics at the Faculty of Mathematics and Physics, Charles University in Prague and received his PhD in statistical and biological physics at SISSA in Trieste, Italy. Afterwards he worked at the University of Cologne and focused on bioinformatics, which he also uses in his work at IMG to study interactions within the tumour microenvironment.
LABORATOŘ INTEGRATIVNÍ BIOLOGIE
Magnetogenetika využívá kombinaci magnetismu a genetických technik k řízení aktivity buněk. Technika je srovnatelná s optogenetikou, místo světla se ale používá magnetická stimulace, což umožňuje méně invazivní a bezdrátovou modulaci buněčné aktivity. Na fluorescenčním konfokálním mikroskopu ukážeme, jak pomocí magnetů a superparamagnetických nanočástic v reálném čase kontrolovat lokalizaci fluorescenčních proteinů uvnitř živých nádorových buněk.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval buněčnou a vývojovou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a získal zde ve stejném oboru i doktorát. Poté byl na postdoktorském pobytě na Univerzitě v Manchesteru v Anglii, kde zkoumal interakce nádorových buněk se stromatem. Na IMG se zaměřuje na inovativní techniky včetně „molekulárních nůžek“ CRISPR, nanočástic a magnetů (magnetogenetiku).
LABORATORY OF INTEGRATIVE BIOLOGY
Magnetogenetics uses a combination of magnetism and genetic techniques to control the cell activity. The technique is comparable to optogenetics, but magnetic stimulation is used instead of light, allowing less invasive and wireless modulation of cellular activity. On a fluorescence confocal microscope, we will show how to use magnets and superparamagnetic nanoparticles to control in real time the localization of fluorescent proteins in living tumor cells.
SPEAKER
He graduated in cell and developmental biology at the Faculty of Science, Charles University in Prague and receinved there his PhD in the same field. Afterwards, he was a postdoctoral fellow at the University of Manchester, England, where he studied the interaction of tumour cells with the stroma. At IMG, he employs state-of-the-art techniques including CRISPR „molecular scissors“, nanoparticles and magnets (magnetogenetics).
HISTOLOGICKÁ LABORATOŘ
Představíme anatomii lidského střeva, rizikové faktory vedoucí k rozvoji kolorektálního karcinomu a myší model pro studium tohoto onemocnění. Vysvětlíme, co jsou to organoidy a jak mohou při výzkumu nahradit celou myš. V praktické části ukážeme postup zpracování tkáně pro tvorbu histologických preparátů.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval molekulární biologii a biochemii organismů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a zíslal zde i doktorát z buněčné biologie. Pracovní zkušenosti získal na Ústavu molekulární biotechnologie ve Vídni. Od roku 2012 zkoumá na IMG buněčnou signalizaci v nádorech střeva.
Vystudoval buněčnou a vývojovou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2020 se jako doktorand na IMG zabývá signalizací Wnt u karcinomu tlustého střeva.
HISTOLOGY LABORATORY
We will present the anatomy of the human intestine, risk factors leading to the development of colorectal cancer and a mouse model for the study of this disease. We will explain what are the organoids and how they can replace the whole mouse in research. In the practical part, we will show the procedure of tissue processing for histological samples.
SPEAKERS
He graduated in molecular biology and biochemistry of organisms at the Faculty of Science, Charles University in Prague and received there his PhD in cell biology. He gained work experience at the Institute of Molecular Biotechnology in Vienna. Since 2012 he has been studying the cell signalling in colon cancer at IMG.
He graduated in molecular biology and biochemistry of organisms at the Faculty of Science, Charles University in Prague. Since 2020 as a PhD student at IMG he studies Wnt signalling in colon cancer.
LABORATOŘ IMUNOBIOLOGIE
IImunitní systém je nezbytnou ochranou našeho těla před vnějším nebezpečím parazitů. Občas se však z našeho ochránce stane útočník, který napadá nejen nás, ale i naše přátelské mikroorganismy. Jak imunitní systém rozpoznává, co je naše tělo a co ne? Jak rozlišuje mezi přátelskými a nepřátelskými mikroorganismy?
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval imunologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nyní jako doktorand na IMG studuje toleranci imunitního sytému ke střevním bakteriím.
LABORATORY OF IMMUNOBIOLOGY
The immune system is an essential protection of our body from the external danger of parasites. However, sometimes our protector can turn into an attacker, targetting not only us, but also our beneficial microorganisms. How does the immune system recognize what is our body and what is not? How does it distinguish between friendly and harmful microorganisms?
SPEAKER
He graduated in immunology at the Faculty of Science, Charles University in Prague. Now, as a PhD student at IMG he studies the tolerance of the immune system to intestinal bacteria.
SERVISNÍ LABORATOŘ SVĚTELNÉ MIKROSKOPIE
Představíme špičkové mikroskopické vybavení a ukážeme vzorky na různých typech fluorescenčních mikroskopů – živou rybičku na lightsheet mikroskopu, který umožňuje zobrazování optických řezů, řez poupětem sedmikrásky a trojbarevné živočišné buňky, ve kterých lze pozorovat současně jádra, mitochondrie i buněčnou kostru.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval obecnou a aplikovanou biochemii na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Po studiu pracoval v Laboratoři reprodukční biologie v Biotechnologickém ústavu AV ČR, v. v. i. Od roku 2021 pracuje na IMG v Servisní laboratoři světelné mikroskopie.
Vystudoval imunologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ve studiu imunologie poté pokračoval na Centre d’Immunologie Marseille-Luminy v Marseille ve Francii. Od roku 2020 pracuje na IMG v Servisní laboratoři světelné mikroskopie jako specialista na světelnou mikroskopii a analýzy obrazu.
LIGHT MICROSCOPY CORE FACILITY
We will present state-of-the-art microscopy equipment and show samples on various fluorescence microscopes – a living fish on a lightsheet microscope capable of optical sectioning, a cut through a daisy bud and three-colour animal cells in which nuclei, mitochondria and cell skeleton can be observed simultaneously.
SPEAKERS
He graduated in general and applied biochemistry at University of Chemical Technology in Prague. After his studies, he worked in the Laboratory of Reproductive Biology at the Institute of Biotechnology of the Czech Academy of Sciences. Since 2021 he has been working at IMG in the Light Microscopy Core Facility.
He graduated in immunology at the Faculty of Science, Charles University in Prague. He continued his immunology studies at the Centre d’Immunologie Marseille-Luminy in Marseille, France. Since 2020 he has been working at IMG in the Light Microscopy Core Facility as a specialist in light microscopy and image analysis.
LABORATOŘ VIROVÉ A BUNĚČNÉ GENETIKY
Vysvětlíme životní cyklus retrovirů a možnosti jak lze retroviry využít pro genetické modifikace buněk či genovou terapii. Představíme funkce Syncytinu-1, lidského proteinu retrovirového původu, který je produkován v placentě. Ukážeme, co se stane s lidskými buňkami, které byly geneticky upraveny pro produkci Syncytinu-1.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a dále ze pokračuje v magisterkém studiu v oboru virologie. Ve svém magisterském projektu se na IMG zabývá funkcí lidských proteinů retrovirového původu: Syncytinem-1 a Syncytinem-2.
Vystudovala obor biologie – zdraví, chronická a metabolická onemocnění na Zdravotní fakultě Réunionské univerzity ve Francii. V roce 2022 začala doktorské studium na IMG a ve svém doktorském projektu se věnuje studiu mechanismu somatické hypermutace v genomu B buněk.
LABORATORY OF VIRAL AND CELLULAR GENETICS
We will explain the life cycle of retroviruses and how retroviruses can be used for genetic modifications of cells or gene therapy. We will explain the functions of Syncytin-1, a human protein of retroviral origin which is produced in the placenta. We will demonstrate what happens to human cells that have been genetically modified to produce Syncytin-1.
SPEAKERS
He graduated in biology at the Faculty of Science, Charles University in Prague and continues there in his master’s studies in virology. In his master’s project at IMG he studies function of the human proteins of retroviral origin: Syncytin-1 and Syncytin-2.
She graduated in biology – health, chronic and metabolic diseases at the Faculty of Health of the University of Réunion in France. She started her PhD at IMG in 2022 and in her PhD project focuses on the mechanism of somatic hypermutation in the genome of B cells.
LABORATOŘ BUNĚČNÉ DIFERENCIACE
Představíme modelový organismus Dánio pruhované a jeho výhody pro výzkum procesů během embryonálního vývoje. Zmíníme také výzvy, které jsou spojené s jeho chovem v laboratorních podmínkách. Ukážeme fluorescenčně značené buňky uvnitř trangesnních rybích embryí.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval buněčnou a vývojovou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a získal zde ve stejném oboru i doktorát. Na IMG se zaměřuje na studium krvetvorby pomocí modelového organizmu Danio rerio.
LABORATORY OF CELL DIFFERENTIATION
We will introduce the model organism Danio rerio and its advantages for research of processes during the embryonic development. We will also mention the challenges associated with its breading in the laboratory. We will show fluorescently labelled cells inside transgenic fish embryos.
SPEAKER
He graduated in cell and developmental biology at the Faculty of Science, Charles University in Prague and received there his PhD in the same field. At IMG he focuses on the study of haematopoiesis using the model organism Danio rerio.
LABORATOŘ SIGNÁLNÍ TRANSDUKCE
K čemu buňkám slouží DNA? Jak byl odhalen vztah DNA k dědičnosti? Jak vědci studovali DNA v minulosti a které techniky používají dnes? Vyzkoušíte si polymerázovou řetězcovou reakci (PCR), přelomovou techniku oceněnou Nobelovou cenou, která umožňuje amplifikovat specifické úseky DNA. Můžete si izolovat a vizualizovat DNA z rostlinných buněk a odnést si vzorek izolované DNA jako dárek.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vystudoval virologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nyní jako doktorand na IMG studuje interakci proteinů, které regulují biosyntetickou dráhu sfingolipidů.
LABORATORY OF SIGNAL TRANSDUCTION
What purpose does DNA have for the cells? How was the relationship of DNA to heredity discovered? How did scientists study DNA in the past and what techniques do they use today? You’ll experience the polymerase chain reaction (PCR), a ground-breaking Nobel Prize-winning technique that allows to amplify specific segments of DNA. You can isolate and visualise DNA from plant cells and take away a sample of the isolated DNA as a gift.
SPEAKER
He graduated in virology at the Faculty of Science, Charles University in Prague. Now, as a PhD student at IMG he studies the interaction of proteins that regulate the biosynthetic pathway of sphingolipids.
Centrum BIOCEV – budova CCP
Průmyslová 595, 252 50 Vestec
Kontakt pro exkurze ve Vestci
Jana Růžičková
tel.: 325 873 256
e-mail: j.ruzickova@img.cas.cz
BIOCEV Centre – CCP building
Průmyslová 595, 252 50 Vestec
Contact for excursions in Vestec
Jana Růžičková
phone: +420 325 873 256
e-mail: j.ruzickova@img.cas.cz
FENOTYPIZAČNÍ MODUL – ČESKÉ CENTRUM PRO FENOGENOMIKU
Fenogenomika je obor, který kombinuje genomickou analýzu s fenotypem organismu. Zjišťuje, jak se projeví změna funkce genu na fyziologických a biochemických vlastnostech organismu. V CCP analyzujeme myší modely, kterým pozměníme/deaktivujeme gen pomocí CRISPR-Cas9 systému. Následně zjišťujeme, jak se projeví delece genu v organizmu. Sledujeme téměř 1000 unikátních parametrů ke každému analyzovanému genu a vlivu jeho mutace v organismu nebo při vzniku a léčbě nemocí.
Program exkurze:
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Vedoucí fenotypizace v Českém centru pro fenogenomiku na IMG. Věnuje se analýze fenotypu a funkci genů ve fyziologii a patologii. Má dlouholeté zkušenosti s experimentálními myšími modely a preklinickým výzkumem. Specializuje se na genetiku vzácných onemocnění a genovou terapii.
PHENOTYPING MODULE – CZECH CENTRE FOR PHENOGENOMICS
Phenogenomics combines genomic analysis with the phenotype of an organism. It investigating how a change in gene function affects the physiological and biochemical properties of the organism. At CCP, we analyse the mouse models in which we modify/deactivate a gene using the CRISPR-Cas9 system. We then determine how the deletion of this gene manifests in the organism. We monitor nearly 1000 unique parameters for each analyzed gene and the effect of its mutation in the organism or in the development and treatment of disease.
Videopresentation and Centre website
Excursion programme:
SPEAKER
Head of phenotyping at the Czech Centre for Phenogenomics at IMG. He focuses on phenotype analysis and gene function in physiology and pathology. He has long-term of experience with experimental mouse models and preclinical research. He specializes in genetics of rare diseases and gene therapy.