Přijímací pohovor organizuje Ústav molekulární genetiky za účelem výběru studujících s předpokladem pro vědeckou práci. Cílem interview je pomoci uchazečům a uchazečkám nalézt vhodného školitele.
Vybraní uchazeči a uchazečky se poté přihlásí ke studiu na vysoké škole či univerzitě, která má akreditaci pro udělení titulu PhD.
Oborová rada je akreditovaným orgánem, který spravuje PhD programy na vysokých školách a univerzitách a rozhoduje o přijetí PhD studentů do studijního programu.
Pro interview s PhD komisí si připravte maximálně pětiminutovou anglickou prezentaci své diplomové práce (tzn. 5–6 slidů). Cílem prezentace je srozumitelně představit téma lidem, kteří dané problematice detailně nerozumí a seznámit komisi s nejdůležitějšími závěry práce.
Jeden slide věnujte designu nejdůležitějšího experimentu či metodě, kterou jste pro získaní experimentálních výsledků diplomové práce využili.
Po prezentaci následuje diskuze vycházející z předneseného tématu. Během téhož dne absolvujete také individuální pohovor se školitelem, ke kterému se hlásíte. Případné speciální požadavky vám sdělíme předem.
Můžete, ale je potřeba ihned kontaktovat PhD koordinátorku.
Bez ohledu na termín můžete také kontaktovat vybraného školitele a domluvit se na individuálním pohovoru.
Smyslem přijímacích pohovorů je ulehčit vedoucím skupin (resp. budoucím školitelům) výběr ze zájemců o PhD program skrze jejich hodnocení ze strany PhD komise.
Rozhodování o přijetí na PhD pozici je ale plně v režii školitelů – tzn. můžete být přijati, i pokud se s vedoucím skupiny dohodnete až po pohovorech. V takovém případě ale riskujete, že místo, o které máte zájem, obsadí jiný zájemce již během pohovorů.
Všechny inzerované pozice jsou otevřené. Pokud se školitel předem domluví na obsazení pozice se studentem ze své laboratoře, daná pozice se v nabídce neobjeví.
Po přijetí do postgraduálního studia máte první čtyři roky nárok na vysokoškolské stipendium.
S nástupem do PhD programu se současně stanete zaměstnancem IMG a budete dostávat i odpovídající finanční ohodnocení.
Zdravotní pojištění je povinné pro všechny zaměstnance v České republice a automaticky se strhává ze mzdy. Toto pojištění pokrývá v podstatě všechny výdaje na zdravotní péči.
Nově nastupujícím PhD studentům a studentkám nabízíme ubytování přímo v krčském areálu vedle IMG. Záleží však na volných kapacitách ubytovny. Pro bližší informace kontaktujte správu budov.
Jako studující PhD programu máte nárok na ubytování na studentské koleji, většina studentů ale využívá podnájem. Ceny ubytování na kolejích se liší dle typu ubytování a lokality.
Informace o ubytování na kolejích naleznete na www.natur.cuni.cz. Informace o nabídkách pronájmů soukromých bytů naleznete například na www.sreality.cz
Napište PhD koordinátorce!